Пресбіопічні ІОЛ

Пресбіопічні ІОЛ були створені для тих пацієнтів, яким важливо мати незалежність від окулярів для діяльності, що потребує зору на близький відстані. 

Як відомо, із звичайною монофокальною ІОЛ акомодація неможлива, тому вже багато років виробники шукають досконалі рішення для відновлення повноцінного зору на всіх відстанях.

Що таке близька та проміжна відстань

Про що саме говорять, коли кажуть про близьку або проміжну відстань:

Далека відстань 

Це відстань від 2м та до нескінченності. Це та сама відстань, з якої бачить здорове око в стані розслаблення або де починається зона найкращої гостроти зору з монофокальною ІОЛ

> 2 м

Проміжна відстань

Це відстань приблизно витягнутої руки. Це відстань близького спілкування, роботи за комп'ютером або з планшетом, різні типи роботи руками, приготування їжі. Зазвичай це 60-100 см.

60-100 см

Близька відстань

Це зазвичай відстань комфортного для людини читання. В розумінні офтальмології це диапазон від 35 до 50 см

35-50 см

Існує 3 групи пресбіопічних ІОЛ

Наразі не існує єдиного ідеального рішення, яке б могло відновити зір як у молодого здорового ока. Кожна із існуючих лінз має певні особливості, переваги та компроміси. 

Які типи пресбіопічних ІОЛ існують та чим вони відрізняються?

Мультифокальні ІОЛ

ІОЛ, які мають 2 фокальні точки * для далі і близької відстані, або 3 точки для далі, проміжної та ближньої відстані.

Акомодуючі ІОЛ

ІОЛ які є монофокальними, але завдяки особливому дизайну можуть рухатись імітуючи природню акомодацію ока.

ІОЛ з розширеним фокусом або EDOF

Новітній клас EDOF ІОЛ, який не має додаткових фокальних точок, але проектує на сітківку чітко сфокусований весь простір.

* Фокальна точка - це точка на головній оптичній вісі, де збираються промені (або їх продовження), пущені на лінзу паралельно головній оптичній вісі, тобто це точка в якій лінзою чітко фокусується зображення.

Всі ці ІОЛ мають торичні версії для коррекції астигматизму

Лекція про сучасні ІОЛ
Запис з професійної конференції #OphthalmicHUB 

© 2014-2020 (c) Vision-.UA. Використання матеріилів з сайту тільки з письмової згоди власника / САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я